Lodine: Rusové zabíjí civilisty. Nikdo neví, co bude zítra.

11.10.2022

Jsi z Ukrajiny a v současné době tam stále žiješ. Jak válka ovlivnila tvůj život a tvou esportovou kariéru?

Když to začalo, snažil jsem se číst všechny zprávy a bylo nám řečeno, že válka může trvat měsíce, takže něco plánovat nebyl dobrý nápad. Ani teď nemůžete vědět, co se stane zítra. Musíme dodržovat určitá pravidla, snažit se pomáhat ostatním a nemyslet jen na sebe. Bojujeme za naši zemi, za naše lidi a za naši svobodu. Jsme rádi za každou podporu ze zahraničí. Co se týče mé esportové kariéry - nemůžete opustit zemi, někdy nemáte ani elektřinu nebo internet. Je těžké soustředit se na hraní a zlepšování, když je všude kolem mě válka a člověk na ni nemůže přestat myslet. Snažím se ze všech sil soustředit na budoucnost... Dnes, kdy nahrávám tento rozhovor, Rusové zabíjejí ukrajinské civilisty, poškozují energetickou infrastrukturu a telefonní komunikaci. Je to strašné a jediné, za co se můžeme modlit, je, aby válka co nejdříve skončila a my se pak mohli všichni začít pomalu vracet do normálního života.

 

Jak dlouho hraješ Dotu 2?

Moje první hra byla přesně ve 12. 12. 2012, takže to brzy bude 10 let.

 

V současné době je ti 26 let. V jakém věku obvykle hráči Doty odcházejí do důchodu a jak dlouho si myslíš, že budeš ještě hrát?

Dnes jsem upgradnul na level 27 :D Záleží na každém hráči. Jestli máš pocit, že ještě můžeš konkurovat a chceš to grindit, nebo jestli máš jiné plány do budoucna. Já nevím, co bude. Vzhledem k současné situaci na Ukrajině nemůžu říct, co se stane zítra, ale chci hrát co nejvíc.

 

Hraješ i jiné hry?

Ano, hraji World of Warcraft a také PUBG se svými kamarády. Občas si zahraji Hearthstone, když musím čekat na hru déle než 15 minut.

 

A poslední otázka, League of Legends nebo Dota 2? :D

LoL jsem nikdy nehrál, takže ani nevím, jestli je ta hra dobrá. Zkoušel jsem se dívat na nějaké streamy, ale přijde mi to hrozně nudné :D