Lauty: Hrát ve Fnatic bylo něco neskutečného.

19.9.2022

Rocket League hraješ na esport levelu od roku 2015. Jak ses k němu ale vůbec dostal? Pamatuješ si, kdy jsi ho poprvé zapnul a proč?

K Rocketu jsem se dostal, když jsem se díval na resttův stream, když Rocket League nově vyšel. V té době jsem hrál ještě fotbal, takže jsem měl ke hře v tomhle směru blízko. Rocket jsem musel zapnout poprvé někdy v září v roce 2015, když jsem zrovna nastoupil na střední školu.

 

Vyzkoušel sis spoustu zajímavých zahraničních angažmá, které pro tebe bylo nejzajímavější a v čem?

Nejzajímavější pro mě určitě byl rok ve Fnatic, kdy jsem pravidelně lítal do Anglie na turnaje a okusil jsem si, jaký to je hrát za takovou velkou organizaci. Plat, přístup a všechno co se jednalo o péči o hráče bylo na úplně jiné úrovni.

 

Na československé scéně jsi v posledních letech hrál po boku Nalmona a Davea. Vyhrávali jste prakticky všechny turnaje a pravidelně jste poráželi i DGG. Bude i sestava Lauty - Alty - Bloody bojovat o pozici TOP 1 v CZ/SK?

Určitě budeme chtít s týmem mířit na pozici top 1 na tuzemské scéně. Začali jsme pravidelně scrimovat a s nadcházejícím RLCS bude i dost prostoru na to si vyzkoušet společně turnaje a sehrát se jako tým.

 

V čem je podle tebe Rocket League unikátní oproti ostatním hrám na trhu?

Unikátní je určitě v mechanikách. Žádná hra nemá těžší mechaniky a v žádné jiné hře není tolik vidět rozdíl, pokud tu hru hráč ovládá. A má ještě tedy výhodu v tom, že hra trvá v průměru 6-7 minut, což je pro mě mnohem lepší, než hrát například 1 hru cska, která trvá hodinu.